مدارک مورد نیاز جهت ثبت نام چیست؟

 • یک قطعه عکس
 • رونوشت کارت ملی، در صورت نداشتن رونوشت شناسنامه

زمان شروع کلاس‌ها چه موقع است؟

بلافاصله پس از ثبت نام ،کلاسها شروع میگردد. زیرا به هر هنرجو بصورت مجزا و درخور نیاز آموزش داده میشود.


هر جلسه کلاس چند ساعت است؟

زمان هر کلاس، در قسمت دوره‌های آموزشی، و پس از انتخاب دوره مورد نظر، قابل مشاهده است.


حداقل سن مورد نیاز جهت شرکت در دوره‌های بزگسالان چیست؟

16 سال به بالا


حداقل سن مورد نیاز جهت شرکت در دوره‌های کودکان و نوجوانان چیست؟

4 الی 15 سال. موارد خاصی وجود دارد که قبل از شروع دوره، از کودکان 4 الی 6 سال تست نقاشی توسط خانم روانشناس کودک گرفته میشود و در صورت تایید ایشان و کارشناس هنری، میتوانند از کلاسهای خلاقیت کودکان استفاده نماید.


کلاس ها چند نفره برگزار میگردد؟

بسته به کلاس ظرفیتها فرق میکند ولی از آنجا که با هر هنر جو بصورت مجزا کار میشود کلاس ها 6 الی 8 نفره برگزار میگردد.


هزینه‌ی کلاس‌ها چقدر است؟

هزینه هر کلاس، در قسمت دوره‌های آموزشی، و پس از انتخاب دوره مورد نظر، قابل مشاهده است.


نکته: تمامی افراد زیر 18 سال، نیازمند رضایت ولی خود جهت حضور در کلاس‌ها میباشند.

آموزشگاه نقاشی سیمرغ کرج، فعالیت خود را در زمینه آموزش طراحی و نقاشی بزرگسالان و همچنین آموزش نقاشی کودکان در کرج از سال ۱۳۷۲ آغاز نموده و به عنوان اولین مرکز فوق تخصصی پرورش خلاقیت کودکان و نوجوانان در کرج، تا کنون بیش از هزاران هنرجو در رشته های مختلف هنری آموزش داده است. تا سهم کوچکی در راه رشد و اعتلای فرهنگ برداشته باشد.

آموزشگاه نقاشی سیمرغ، بصورت حرفه ای و تخصصی زیر نظر استاد جمشید حقیقت انصاری، کارشناس ارشد نقاشی و مدرس دانشگاه با بیش از 40 سال سابقه هنری و آموزشی، در حوزه نقاشی بزرگسالان و کودکان و در تکنیکهای مختلف، دوره‌های آموزشی متعددی را از بدو تاسیس (1372) تا کنون با بیش از ربع قرن تجربه برگزار مینماید.

آنچه آموزشگاه ما را از دیگران متمایز میسازد وجود اساتید با تجربه و دانش دانشگاهی است که با استانداردهای آموزشی جهانی مطابقت دارد. ظرفیت پایین کلاسها و ثابت ومحدود بودن تعداد هنرجویان در هر کلاس باعث، بالا رفتن راندمان آموزش میگردد. چرا که با هر هنرجو بر اساس توانایی و درک مطالب وی آموزش صورت می پذیرد و بحث رقابت در یاد گیری و مقایسه خود با دیگر هنرجویان منتفی میگردد. از آنجایی که ما به داشتن استعداد خاص اعتقاد نداریم و پیشرفت آموزش را مرهون ممارست و تمرین فراوان میدانیم در پایان دوره های تکمیلی در صورت درخواست هنرجو برایش گواهی پایان دوره مورد تایید وزارت و فرهنگ و ارشاد اسلامی صادر میگردد.

هنرجویانی که در امر یادگیری ساعی هستند و در کار خود پیشرفت میکنند و اقدام به خلق آثار اورجینال و قابل پذیرش نمایند، میتوانند در نمایشگاه های داخلی و خارجی سالیانه که از سوی آموزشگاه برگزار میگردد شرکت وآثار خود را جهت فروش ارائه نمایند.

نکته: به هنرجویان در پایان نمایشگاه گواهی رسمی و بین المللی اعطاء خواهد گردید.

تا کنون بیش 20 نمایشگاه داخلی و خارجی در گالریهای تهران و کرج و همچنین در کشورهای قطر، امارات(دوبی) و آلمان از آثار هنرجویان برگزار گردیده است.

نمایشگاه هنرجویان آموزشگاه سیمرغ
نمایشگاه هنرجویان آموزشگاه سیمرغ

آموزشگاه سیمرغ کرج در سه راه گوهردشت (رجائی شهر) واقع گردیده است؛ که راه دستیابی به آموزشگاه از:

 • گوهردشت
 • باغستان
 • مهرویلا
 • گلشهر
 • فاز چهار مهرشهر
 • کوی کارمندان شمالی و جنوبی
 • جهانشهر

به راحتی میسر میباشد.

فضای داخلی آموزشگاه با داشتن سه کلاس مجزا محیطی مناسب با آموزشهای هنری را فراهم نموده است.

آموزشگاه نقاشی سیمرغ کرج
آموزشگاه نقاشی در کرج
آموزشگاه نقاشی
آموزشگاه طراحی و نقاشی سیمرغ

استاد جمشید حقیقت انصاری، دارای مدرک کارشناسی نقاشی از دانشگاه تهران و کارشناسی ارشد از دانشگاه آزاد اسلامی تهران میباشد. وی فعالیت هنری خود را از دوران مدرسه آغاز و موفق به کسب چندین عنوان و جایزه در رشته های آبرنگ و سیاه قلم درآن مقاطع گردیده است. پس از فارق التحصیل شدن ازدانشگاه تهران اقدام به تاسیس کانون هنری سیمرغ در کرج (1372) نموده و از آن سال تا کنون توانسته بیش از هزاران هنرجو در رشته‌های متعدد هنری را وارد بازار کار و دانشگاهای هنر نماید. وی همچنین سابقه تدریس در دانشگاههای هنر ایران را در کارنامه خود دارد .که میتوان به: دانشکده هنر دانشگاه الزهرا تهران، دانشکده هنر دانشگاه شهید چمران اهواز، دانشکده هنر دانشگاه زاهدان، دانشگاه علمی کاربردی تهران و دانشگاه آزاد اسلا می آبادان اشاره نمود.

مدرک استاد جمشید حقیقت انصاری
مدرک استاد جمشید حقیقت انصاری

استاد حقیقت انصاری در طی فعالیت هنری 40 ساله خود در چندین نمایشگاه داخلی و خارجی شرکت نموده وتوانسته جوایز و عناوین ارزشمندی را ازآن خود نماید که از بین آنها میتوان به موارد زیر اشاره نمود:

 • دیپلم افتخار و هنرمنده برگزیده چهارمین ، پنجمین ، هفتمین و هشتمین نمایشگاه هنرهای تجسمی فرهنگ وارشاد اسلامی کرج (1372،1373،1375،1376 )
 • تندیس زرین و لوح افتخارهفتمین دو سالانه ملی نقاشی ایران موزه هنر های معاصر تهران(1387)
 • لوح تقدیر و هنرمند برگزیده چهارمین جشنواره بین المللی هنرهای تجسمی فجر (موزه امام علی تهران-1391)
تقدیر نامه استاد جمشید حقیقت انصاری
تقدیر نامه استاد جمشید حقیقت انصاری