آموزش آبرنگ

تکنیک آبرنگ ،از حل کردن رنگدانه های رنگ ،داخل آب حاصل می شود ، این روش نقاشی یکی از لذت بخش ترین تکنیک های نقاشی جهان می باشد.سهولت در حمل و نقل و نیاز به ابزار بسیار کم ( یک جعبه رنگ، قلم مو و یک صفحه کاغذ) ،باعث شده امروزه بیش از هر رنگ دیگری مورد استفاده قرار گیرد.

قیمت تعداد جلسات دوره تعداد جلسات در هفته مدت زمان هر جلسه
750,000 تومان 8 1 3.00 ساعت
آموزش آبرنگ

زمان بندی کلاس‌های آبرنگ:

ظرفیت زمان روز
دارد 20:00 - 17:00 یکشنبه
دارد 13:00 - 10:00 چهارشنبه

تذکر: کلاس‌ها طبق جدول زمان بندی بالا، همیشه دایر میباشد و زمان خاصی برای شروع دوره وجود ندارد. چون با تک تک افراد به صورت انفرادی کار میشود، در صورتی که زمان مورد نظر شما، ظرفیت آن پر نباشد، میتوانید درآن زمان ثبت نام کنید.


درباره‌ی دوره آموزش آبرنگ:

شهرت این سبک نقاشی در عصر مدرن از آثار هنرمندان بزرگ اروپای پس از رنسانس به ویژه آلبرشت دورر نشأت می‌گیرد. دورر و پیروانش بعدها هنر آبرنگ را به سراسر اروپا گسترش دادند.در چند قرن اخیر، آبرنگ به موجب آثار هنری برجسته خلق‌شده توسط هنرمندان این سبک در انگلیس، اروپا و ایالات متحده آمریکا به محبوبیت کنونی خود دست یافته است.
تکنیک آبرنگ
نقاشی با آبرنگ تکنیکی است که از حل کردن رنگدانه‌های رنگ در آب ،نقاشی مورد نظر خلق می‌شود. هزاران سال است که آبرنگ ماده فریبنده هنرمندان به شمار می‌آید. تکنیک‌های متفاوتی برای کار با آبرنگ وجود دارد و به طور قطع مهارتی است که ارزش دنبال کردن و یادگیری را دارد. زمانی که یک نقاشی با آبرنگ خلق می‌کنید، انعکاس نور سفیدی کاغذ از میان رنگ‌ها، به آن درخششی جادویی می‌بخشد. اگر چگونگی انجام کار را یاد بگیرید همواره از خلق آثار زیبا لذت خواهید برد.
کلاس نقاشی آبرنگ در کرج
در این دوره آموزشی شما با نکاتی چون ترکیب رنگها، شناخت رنگها ، آشنایی با ابزار ، تکنیکهای رنگ گذاری،جداول رنگی، فضاههای مثبت و منفی ، ... آشنا خواهید شد .وبا تجربیات آموزشی که بدست خواهید آورد به خلق اولین آثار خود دست پیدا خواهید کرد.
کلاس آبرنگ در کرج
از تکنیکهای آبرنگ می توان به موارد زیر اشاره نمود: قلموی خشک: این تکنیک کاملاً برعکس تکنیک خیس در خیس می‌باشد . در این جا یک قلم موی حاوی رنگ ( و آب حداقل ) بر روی یک کاغذ کاملاً خشک کشیده می‌شود. خیس در خیس: تکنیک خیس در خیس فرآیند به کارگیری رنگ بر روی کاغذ خیس می‌باشد . خراشیدن رنگ: می‌توان از دم قلمموی و یا هر جسم سخت دیگر، رنگ را از سطح کاغذ تراشید و شیار ایجاد نمود. برداشتن رنگ: اغلب رنگ‌های آبرنگ پس از خشک شدن قابل حل و برداشتن از روی کاغذ باقی می‌مانند. استفاده از نمک: پاشیدن کمی نمک بر روی رنگ مرطوب نقاط گل مانند زیبا و ظریفی را به وجود می آورد زیرا هر یک از کریستال‌های نمک رنگ را از خود دور کرده و فضای روشن تری را در زیرشان به وجود می آورند. استفاده از اسفنج: یک اسفنج بافت دار ابزاری سودمند برای کشیدن شاخ و برگ درختان، دیوارهای قدیمی و شن و ماسهٔ ساحل است. استفاده از الکل: الکل در صورت ریختن و پاشیده شدن آب را دفع کرده، رنگ را پس می زند و شکل‌های دایره ای و سفید به وجود می آورد. پاشیدن آب: این تکنیک باعث افزودن بافت به نقاشی و موجب تشکیل طرح‌های غیرقابل پیش‌بینی می‌شود که در مواردی برای پس زمینه نقاشی می‌تواند جذاب باشد. پاشیدن رنگ: این روش برای پیش زمینهٔ کار، گیاهان، شاخ و برگ درختان و بافت‌های انتزاعی مناسب می‌باشد . استفاده از چسب: با استفاده از چسب نواری می‌توان از رسیدن رنگ به نقاطی از نقاشی جلوگیری کرد. استفاده از سلیفون : برای ایجاد بافت‌های خاص مانند کوه و صخره می‌توان از سلبفون یا مشما استفاده کرد.
کلاس آبرنگ در کرج

نمونه هایی از کار هنرجویان

هنرجو: نسرین صالحی.
کلاس آبرنگ در کرج
هنر جو: مرصاد موسوی.
آموزش آبرنگ
هنرجو: مرصاد موسوی.
آموزش آبرنگ در کرج
هنرجو: اختر نطم دار.
کلاس آبرنگ در کرج